Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Elektronörofizyoloji

ELEKTRONÖROFİZYOLOJİ

Yüksekokulumuz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi'nde eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmekte; uygulamalar ise Üniversitemiz Sağlık Uygulama Araştırma Hastanesi ve İlimizdeki sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Öğretim Dili, Türkçe'dir. Öğrenim süresi 4 yarıyıldır (2 yıl). İki yıllık eğitim programını başarı ile tamamlayan öğrencilere Ön Lisans diploması verilmektedir.

Çalışma Alanları

Nöroloji, KBB, psikiyatri, pediatri, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının gözetimi ve denetiminde resmi ya da özel hastane ve polikliniklerin elektroensefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışabilirler. Ayrıca üniversitelerde yurtiçi ve yurtdışı destekli yapılan bilimsel araştırmalarda elektronörofizyoloji teknikeri olarak çalışabilirler.

Eğitimin Amacı

Beyinde bilişsel ve davranışsal fonksiyonların analizi ve bu fonksiyonların bozulmasıyla ortaya çıkan hastalıkların tespiti için gerekli olan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekimlerin denetiminde çalışabilecek meslek yüksekokulu düzeyinde eğitim gören ''Profesyonel Elektronörofizyoloji Teknikeri'' yetiştirmektir.